Kartoni i kuq në fundjavë, ‘përkeqësohet’ situata e Vedat Muriqit

Sulmuesi i Fenerbahçes, Vedat Muriqi është duke u përballur me Komisionin Disiplinor në Turqi për shkak të ndëshkimit me karton të kuq në ndeshjen e fundit në Superligën turke.

Në kuadër të javës së 18-të në kampionatin elitar turk kundër Gazientep, sulmuesi prizrenas u ndëshkua me karton të kuq, shkruan Zëri.info.

E SPONZORIZUAR

Në këtë ndeshje, Muriqi shënoi gol dhe asistoi, por që në çastet e fundit ai humbi kontrollin dhe goditi një kundërshtar pa top, duke u përjashtuar me të kuq.

Pas kësaj, Komisioni Disiplinor në Turqi ka ftuar Muriqin për ta dënuar, pasi thuhet se ai ka shkaktuar ndërhyrje me qëllim.

Ndryshe, ndeshja në fjalë i takoi Fenerbahçes me rezultat të pastër, 2:0./Zëri.info

Image