LipjaniNews.com

Tahiri: Kosova do shkojë drejt zgjedhjeve të parakohshme

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, komentoi situatën dhe zhvillimet politike në Euronews Albania. Ai u shpreh se ish-kryeministri Albin Kurti dhe Lëvizja Vetëvendosje gjejnë të përbashkëta duke thënë, që vendi në këtë situatë, siç e cilësojnë ata kaotike, ka nevojë për një zgjidhje dhe zgjidhja […]Read More

Zemaj: Unë e kam dërgu Policinë në grumbullime

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka folur rreth masave të vendosura me qëllim të parandalimit të përhapjes së COVID-19. Zemaj në Pressing të T7 tha se ai personalisht e ka dërguar Policinë në vende ku ka pasur grumbullime dhe janë shkelur masat. “Unë i kam dërgu Policinë, kudo ku ka grumbullim dhe na paraqiten pamje […]Read More

Deputeti Aliu i bën thirrje publike PDK’së për rrëzim të

Liburn Aliu, deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e VV’së, ka kërkuar publikisht që të përkrahet teksti i mocionit të mosbesimit nga PDK’ja. Aliu, i ftuar në emisionin ‘Rubikon’ ka thënë se partia tjetër opozitare, përveç votimit të mocionit të mosbesimit, po kërkojnë marrëveshje të së ardhmes. “Tekstin e mocionit nuk mund ta dakordojme. […]Read More

Hoxhaj: Pa luftën e drejtë të UÇK-së, s’do të intervenonte

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj në RTK ka thënë se konfirmimi i aktakuzave nga Gjykata Speciale për Thaçin, Veselin, Krasniqin dhe Selimin është goditje e madhe për Kosovën, por edhe për PDK-në. “Është goditje edhe për themelet e shtetit tonë, për sovranitetin e Kosovës”, ka thënë Hoxhaj. Ai tha se pa […]Read More

Nora Istrefi vë në pah hiret trupore në fustanin provokues

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka prej muajsh që nuk ka sjell ndonjë këngë të re për fansat e saj. Ajo ndërkohë është shumë aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale, përmes së cilave ndan me fansat fotografi dhe video të ndryshme nga jeta e përditshme. Së fundmi, Nora ka realizuar disa fotografi të […]Read More

Shefqet Bylykbashi ftohet nga Gjykata Speciale

Shefqet Bylykbashi ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale në Hagë për t’u paraqitur si dëshmitar. Lajmin e ka konfirmuar Organizata e Veteranëve të UÇK-së, dega në Lipjan. “Veteranë të respektuar të UÇK-së, dhe ju qytetarë të Kosovës, ju njoftoj se sot ju ka konfirmuar ftesa nga Gjykata Speciale me seli në Hagë, veteranit të UÇK-së, […]Read More

Gani Geci: Vjosa Osmani iu gëzua fitores së VV-së në

Ish deputeti i LDK-së dhe anëtari i këtij subjekti politik, Gani Geci, vlerëson se ka pasë anëtarë të kësaj partie që i janë gëzuar disfatës në zgjedhjet për Kryetar të Komunës së Podujevës. Në mesin e këtyre personave, ka thënë se është edhe Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani. “Fenomeni Vjosa ka ndikuar në […]Read More