FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Zyrtari i KFOR-it pyetet nga Specialja për uniformat që mbante UÇK-ja

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, po vazhdon edhe të mërkurën...

Moti sot i vranët e me diell

Sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas njoftimit të...

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar ndaj vendimit të Federates së Futbollit të Kosovës, ndaj Klubit Futbollistik “Ulpiana 1926”, për largim nga garat e Ligës së Parë.

Sipas Reçices DKRS, e as institucioni i komunës së Lipjanit nuk ka ndërhy në asnjë proces të zgjedhjes së kryesive të klubeve lokale, por situata aktuale me klubin futbollistik “Ulpiana 1926” është e papranueshme dhe kërkojmë reflektim të menjëhershëm!

Postimi plotë:

Vendimi i fundit i Federates së Futbollit të Kosovës, ndaj Klubit Futbollistik “Ulpiana 1926”, për largim nga garat e Ligës së Parë, paraqet shqetësim serioz për DKRS-në dhe për të gjithë sportdashësit e qytetit të Lipjanit, që këtë klub e kishin Krenari të Qytetit.

Nuk mund të qëndrojmë indiferent ndaj këtyre zhvillimeve të fundit dhe nga ky reagim, kërkojmë dorheqjen e menjëherëshme të kryesisë së klubit, kryesi e cila është zgjedhur me vullnetin e lirë të delegatëve dhe pa asnjë indikacion institucional.

Përpjekjet tona për mbështetje të vazhdueshme si në pjesët infrastrukturore, ashtu edhe në subvencionim të klubit, nuk na lënë të heshtim dhe të kalojmë pa e kërkuar publikisht, mbajtjen e një kuvendi të klubit dhe zgjedhjen e kryesisë së re, e cila do ta rikthej klubin në vendin të cilin e meritojnë sportistët dhe qytetarët e Lipjanit.

DKRS, e as institucioni i komunës së Lipjanit nuk ka ndërhy në asnjë proces të zgjedhjes së kryesive të klubeve lokale, por situata aktuale me klubin futbollistik “Ulpiana 1926” është e papranueshme dhe kërkojmë reflektim të menjëhershëm!

12.4.’24

SHIKO MË SHUMË

Shantazhohet një femër në Lipjan, arrestohet një person

Policia Kosovës ka njoftuar se pas hetimeve të zhvilluara, është arrestuar i dyshuari kosovar...

Rrahje mes dy femrave në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se dy të dyshuarat femra kosovare, janë përleshur në mes...

Policia gjenë armë pa leje tek një shtëpi në Llugaxhi

Policia Kosovës ka njoftuar se gjatë kontrollit të shtëpisë së të dyshuarit mashkull kosovar,...