Zbogar: BE i ka dhënë Kosovës gjithçka që i ka premtuar, do t’ia jap edhe vizat

PUBLIKUAR

samuel_5072

Përfaqësuesi special i BE’së në Kosovë, ka thënë se Bashkimi Europian i ka dhënë Kosovës gjithçka që i ka premtuar. Ai ka thënë se edhe vizat do t’i jepen Kosovës.

Këto deklarata Zbogar i ka bërë në emisionin “Zona e Debatit”, duke thënë se shumë njerëz nuk kanë besuar se Kosovës do t’i jepej edhe MSA’ja, por i është dhënë edhe ajo.

Gjithçka që i është premtuar Kosovës nga ana e Bashkimit Europian, Zbogar thotë se do t’i jepet.

“Besojmë që Kosova është duke ecur përpara dhe se BE është duke i dhënë Kosovës MSA’në. Ne do t’i japim edhe ato që akoma nuk i kemi dhënë. Besoj se do t’i japë edhe vizat. Ne mbështesim Kosovën me EULEX’in që është një investim 100 milionësh. BE është duke i dhënë Kosovës atë që ia ka premtuar”, ka thënë ai.

“Besoj që Kosova është duke bërë dialogun për të mirë të vetë Kosovës. Procesi i dialogut është i ndërlidhur me procesin e integrimit në BE. Mendoj se këtë do ta shohim në një pikëpamje që qeveria e ardhshme do të vazhdojë t’i zgjidhë të gjitha çështje”, ka thënë ai.

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Persona të maskuar sulmojnë dy gazetarë në Veri

Dy gazetarë kosovarë janë sulmuar në Veri, nga persona të maskuar. Sipas raportimit të kolegëve...