Vuçiq në New York: Sot pranova një tjetër tërheqje të njohjes së Kosovës

PUBLIKUAR

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq po qëndron në New York.

Ai pretendon se gjatë ditës së sotshme ka siguruar një tjetër tërheqje të njohjes për pavarësinë e Kosovës.

Ai ka refuzuar të tregojë se për cilin shtet bëhet fjalë.

“Kam një lajm të mirë për qytetarët e Serbisë, dua të them se në një nga takimet kam marrë një notë tjetër për tërheqjen e njohjes (së Kosovës) dhe kjo është një dosje më shumë në sirtarin tim, por edhe në sirtarin e Ministrisë së Jashtme”, tha Vuçiq për Radio Televizionin e Serbisë.

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Rama paralajmëron nga SHBA: Shqiptarët i pret një dimër i vështirë

Kryeministri Edi Rama nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka folur për krizën energjetike...

U qëllua 5 herë me pistoletë: Si u vra në lokal 19-vjeçari në Shkodër

Një 19-vjeçar mbeti i vrarë mbrëmjen e sotme në Shkodër, teksa krimi tronditi sërish...

Vrasja në Shkodër, Artan Hoxha: One shot, one kill! Me mjekrat, si po shkon brisku?

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka reaguar pas atentatit në Shkodër, ku mbeti  vrarë 19-vjeçari...