Tërmet në Shqipëri, epiqendra afër Vlorës

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Burri raporton zhdukjen e një gruaje në Shtime

Një grua është raportuar e zhdukur në Shtime. Rastin në polici e ka lajmëruar një...

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Para pak çasteve ka ndodhur një tërmet në Shqipëri, ku epiqendra u regjistrua 29 kilometra afër Vlorës, raporton Sinjali.

Sipas faqes zyrtare që merret me përditësimin e tërmetëve në botë, EMS, thuhet se epiqendra ishte afër Vlorës, dhe fuqia e tërmetit arrin në 3.5 të shkallës së righterit.

Shkalla 3.5 hynë te tërmetet me rrezikshmëri të ulët dhe jo me dridhje të forta.

SHIKO MË SHUMË

Rama uron Ramazanin: Ushqeftë kjo ngjarje vjetore shpirtin e unitetit dhe përkushtimit ndaj tjetrit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë për Ramazan. Ai përmes një postimi...

Zelensky: Me Ramën diskutuam mundësinë e prodhimit të armëve të përbashkëta

Presidenti i Ukrainës që ndodhet në Tiranë në kuadër të Samitit për Ukrainën ka...

Tërmet në Shqipëri

Sot në orët e mëngjesit është regjistruar një tërmet në Shqipëri, me magnitudë prej...