Vrasjet me pagesë, Rexhepi: Me 6 mijë euro të marrin jetën

PUBLIKUAR

Eksperti i kriminalistikës, Artan Rexhepi është shprehur se që prej vitit 2012, rendi dhe siguria në Shqipëri është përkeqësuar.

I ftuar në emisionin ‘Now’ në Euronews Albania, Rexhepi theksoi se është rritur prefesionalizmi i kriminelëve, ndërsa shtoi se sipas informacioneve, për në pagesë prej 6 mijë eurosh të marrin jetën.

“Unë di që rendi nga 2012 këtu është shumë më i frikshëm. Është rritur prefesionalizmi i kriminelëve”.

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov që vrasin gjysmën e lokalit, por kemi kriminelë që nisen mirë e studiojnë dhe pastaj bëjnë vrasjen. Në informacione ishte fjala se dhe për 6 mijë euro të marrin jetën”, theksoi Rexhepi.

LAJME TË TJERA

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

Persona të maskuar sulmojnë dy gazetarë në Veri

Dy gazetarë kosovarë janë sulmuar në Veri, nga persona të maskuar. Sipas raportimit të kolegëve...

SHIKO MË SHUMË

Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje, çfarë nuk u pa nga Samiti i djeshëm

Kryeministri Rama ka publikuar ditën e sotme një foto album nga dita e djeshme. Më...

Ndërtesa më e lartë në botë vishetkuq e zi

Ndërtesa më e lartë në botë, Burj Khalifa, në Dubai ka marrë ngjyrat e...

NATO feston me Shqipërinë, urimi me fotografi nga blloku perëndimor ushtarak

  Blloku perëndimor ushtarak po feston përvjetorin e 110-të të pavarësisë së Shqipërisë. Në faqen zyrtare...