Viktima e aksidentit në Lipjan është një 71-vjeçar

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Zyrtari i KFOR-it pyetet nga Specialja për uniformat që mbante UÇK-ja

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, po vazhdon edhe të mërkurën...

Moti sot i vranët e me diell

Sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas njoftimit të...

Një person e ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur pasditen e djeshme në Lipjan.

Rasti ka ndodhur në rrugën “Ibrahim Rugova”, të këtij qyteti.

Detaje për Klankosova.tv ka dhënë zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

Borovci tha se në aksident ishin të përfshirë një veturë dhe një kamion.

Ai bëri të ditur se viktima e këtij aksidenti është një burrë i moshës 71-vjeçar.

“Përderisa policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur punën për hetimin e shkaqeve që kanë sjellë deri te aksidenti, me urdhër të prokurorit të shtetit vozitësi i kamionit është dërguar në mbajtje prej 48 orësh”, tha Borovci për Klankosova.tv

SHIKO MË SHUMË

Shantazhohet një femër në Lipjan, arrestohet një person

Policia Kosovës ka njoftuar se pas hetimeve të zhvilluara, është arrestuar i dyshuari kosovar...

Rrahje mes dy femrave në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se dy të dyshuarat femra kosovare, janë përleshur në mes...

Policia gjenë armë pa leje tek një shtëpi në Llugaxhi

Policia Kosovës ka njoftuar se gjatë kontrollit të shtëpisë së të dyshuarit mashkull kosovar,...