Tentojnë të ikin nga burgu, fitojnë krem kundër djegies

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Burri raporton zhdukjen e një gruaje në Shtime

Një grua është raportuar e zhdukur në Shtime. Rastin në polici e ka lajmëruar një...

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...
fotoDy të burgosur të cilët kanë tentuar të arratisen nga burgu kishin mbetur të ngujuar në kulm të objektit, por ajo çfarë e bëri më interesant tentim ikjen e tyre janë gardianët të cilët u dhuruan krem kundër djegies nga dielli. Sipas “Daily Mail”, kjo ngjarje e pazakonshme ka ndodhur më 19 qershor në burgun Dartmoor në jugperëndim të Anglisë.
Autoritetet britanike e kanë arsyetuar gjestin e gardianëve, duke thënë se ky është fakt vërteton profesionalizmin e nëpunësve të burgut të cilët në çdo moment kujdesen për shëndetin e të burgosurve të tyre. Megjithatë, me këtë arsyetim nuk ishin ndarë të gjithë të kënaqur. Zëdhënësi i Shoqatës së Gardianëve konsideron se vendimi i tyre ka qenë i papërgjegjshëm dhe se mund të nxis edhe të burgosur të tjerë të tentojnë të ikin përmes kulmit.
“Çfarë do t’iu dhurojnë herën e ardhshme, pije freskuese me akull?”, ka deklaruar ai. Ndërkaq mediet britanike kanë raportuar se dy të burgosur ishin ngjitur në kulm të burgut jo për të ikur por në shenjë proteste derisa gardianët u kishin ofruar krem kundër djegies duke shpresuar se ky gjest do ti bind të zbresin poshtë.

SHIKO MË SHUMË

I riu nga Kroacia e shndërron autobusin e vjetër në ‘një klub nate’

Zhelimit Matiq nga Zagrebi, disa vite më parë bleu një autobus të vjetër të...

Çifti britanik heq dorë nga stili i vjetër i jetës për të jetuar në furgonin e tyre

Një çift që la stilin e vjetër të jetesës pasi ndiheshin të ‘mbytur’ nga...

Askush nuk e di se si u ndërtua kisha mbi këtë shtyllë prej guri 40 metra

Struktura misterioze shihet në legjendën lokale si një “shtyllë e jetës” dhe një “simbol...