I riu nga Kroacia e shndërron autobusin e vjetër në ‘një klub nate’

PUBLIKUAR

Zhelimit Matiq nga Zagrebi, disa vite më parë bleu një autobus të vjetër të cilin e shndërroi në një klub të vogël nate.

Menjëherë i shkoi ideja te “Tulumbus” i dedikuar për të gjitha llojet e ahengjeve, transmeton Telegrafi.

Në këtë autobus mund të gjeni gjithçka që dëshironi – një tavolinë, ndenjëse për pushim nga festa, shufrën për striptiz në rast se dikush dëshiron të vallëzojë, shumë gota që askush të mos mbetet i etur, frigorifer, makinë akulli, dhe mbi të gjitha ambienti është i dekoruar me drita si në një klub nate të vërtetë.

Autobusi nga jashtë është i zi dhe me shkronja të arta që shkruan “tulumbus”. Edhe targa është e veçantë, shkruan ZG – TULUM.

Ka 36 ulëse dhe 58 tjerë mund të qëndrojnë në këmbë, por për të shmangur grumbullimin në tulumbus, është mirë që festa të jetë për rreth 50 persona.

 

Želimir Matić je od starog autobusa napravio bus za tulume
00:00
/
01:43

 

“Kjo është diçka e re në këtë zonë, diçka që mungon në Zagreb. Një ide inovative – një festë në lëvizje. Mund të ktheheni në shtëpi të sigurt, nuk keni pse të vozitni në gjendje të dehur. Ejani në shtëpi në kohë dhe të sigurt”, tha i riu Matiq , i cili punon me “këtë klub nate mbi rrota”. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ngjashëm me...

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Joseph: Kriza në veri e Ballkan përfundon kur katër shtetet e NATO-s e njohin Kosovën

Njohësi i Ballkanit, Edward P. Joseph, ka thënë se gjithë rrëmuja e Ballkanit dhe...

SHIKO MË SHUMË

Çifti britanik heq dorë nga stili i vjetër i jetës për të jetuar në furgonin e tyre

Një çift që la stilin e vjetër të jetesës pasi ndiheshin të ‘mbytur’ nga...

Askush nuk e di se si u ndërtua kisha mbi këtë shtyllë prej guri 40 metra

Struktura misterioze shihet në legjendën lokale si një “shtyllë e jetës” dhe një “simbol...

Fermeri iu vendos lopëve kufje VR, thotë se kjo ndikoi në rritjen e ‘prodhimit’ të qumështit

Një fermer turk po ia vendos lopëve kufjet e realitetit virtual (VR) për t’i...