I riu nga Kroacia e shndërron autobusin e vjetër në ‘një klub nate’

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Zyrtari i KFOR-it pyetet nga Specialja për uniformat që mbante UÇK-ja

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, po vazhdon edhe të mërkurën...

Moti sot i vranët e me diell

Sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas njoftimit të...

Zhelimit Matiq nga Zagrebi, disa vite më parë bleu një autobus të vjetër të cilin e shndërroi në një klub të vogël nate.

Menjëherë i shkoi ideja te “Tulumbus” i dedikuar për të gjitha llojet e ahengjeve, transmeton Telegrafi.

Në këtë autobus mund të gjeni gjithçka që dëshironi – një tavolinë, ndenjëse për pushim nga festa, shufrën për striptiz në rast se dikush dëshiron të vallëzojë, shumë gota që askush të mos mbetet i etur, frigorifer, makinë akulli, dhe mbi të gjitha ambienti është i dekoruar me drita si në një klub nate të vërtetë.

Autobusi nga jashtë është i zi dhe me shkronja të arta që shkruan “tulumbus”. Edhe targa është e veçantë, shkruan ZG – TULUM.

Ka 36 ulëse dhe 58 tjerë mund të qëndrojnë në këmbë, por për të shmangur grumbullimin në tulumbus, është mirë që festa të jetë për rreth 50 persona.

 

Želimir Matić je od starog autobusa napravio bus za tulume
00:00
/
01:43

 

“Kjo është diçka e re në këtë zonë, diçka që mungon në Zagreb. Një ide inovative – një festë në lëvizje. Mund të ktheheni në shtëpi të sigurt, nuk keni pse të vozitni në gjendje të dehur. Ejani në shtëpi në kohë dhe të sigurt”, tha i riu Matiq , i cili punon me “këtë klub nate mbi rrota”. /Telegrafi/

SHIKO MË SHUMË

Çifti britanik heq dorë nga stili i vjetër i jetës për të jetuar në furgonin e tyre

Një çift që la stilin e vjetër të jetesës pasi ndiheshin të ‘mbytur’ nga...

Askush nuk e di se si u ndërtua kisha mbi këtë shtyllë prej guri 40 metra

Struktura misterioze shihet në legjendën lokale si një “shtyllë e jetës” dhe një “simbol...

Fermeri iu vendos lopëve kufje VR, thotë se kjo ndikoi në rritjen e ‘prodhimit’ të qumështit

Një fermer turk po ia vendos lopëve kufjet e realitetit virtual (VR) për t’i...