Të butë, të dashur, por edhe gjigantë: A do ta mbanit një kafshë të tillë në shtëpi?

PUBLIKUAR

Gjigandë, por edhe të dashur e të butë, të cilët nuk janë as të vetëdijshëm për madhësinë e tyre.

Shumë njerëz kanë frikë nga kafshët e mëdha dhe të forta.

Por në fakt ata shpesh janë thjesht gjigandë të butë që nuk e kanë idenë se sa të fuqishëm dhe të mëdhenj janë.

Këtu janë 19 fotografi të kafshëve shtëpiake të mëdha të adhurueshme që do t’ju sjellin një buzëqeshje në fytyrën tuaj. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Arbnor Morina, përzgjedhës i ri i Kombëtares U-17 të Kosovës

Arbnor Morina është emëruar përzgjedhës i ri i Kombëtares së Kosovës U-17. Trajneri i njohur...

Osmani: Gjithçka që ka të bëjë me Amerikën është e mirë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është deklaruar para takimit që pritet të mbahet në...

Kërkohet paraburgim për të dyshuarin që u kap me mbi 100 kilogramë marihuanë

Prokurori i Shtetit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të...

Nga sot, biletat e trafikut urban më shtrenjtë

Një biletë e rregullt autobusi, njëdrejtimëshe, do të ketë çmimin 50 centë, apo 10...

SHIKO MË SHUMË

Çifti britanik heq dorë nga stili i vjetër i jetës për të jetuar në furgonin e tyre

Një çift që la stilin e vjetër të jetesës pasi ndiheshin të ‘mbytur’ nga...

Askush nuk e di se si u ndërtua kisha mbi këtë shtyllë prej guri 40 metra

Struktura misterioze shihet në legjendën lokale si një “shtyllë e jetës” dhe një “simbol...

Fermeri iu vendos lopëve kufje VR, thotë se kjo ndikoi në rritjen e ‘prodhimit’ të qumështit

Një fermer turk po ia vendos lopëve kufjet e realitetit virtual (VR) për t’i...