Të butë, të dashur, por edhe gjigantë: A do ta mbanit një kafshë të tillë në shtëpi?

PUBLIKUAR

Gjigandë, por edhe të dashur e të butë, të cilët nuk janë as të vetëdijshëm për madhësinë e tyre.

Shumë njerëz kanë frikë nga kafshët e mëdha dhe të forta.

Por në fakt ata shpesh janë thjesht gjigandë të butë që nuk e kanë idenë se sa të fuqishëm dhe të mëdhenj janë.

Këtu janë 19 fotografi të kafshëve shtëpiake të mëdha të adhurueshme që do t’ju sjellin një buzëqeshje në fytyrën tuaj. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Askush nuk e di se si u ndërtua kisha mbi këtë shtyllë prej guri 40 metra

Struktura misterioze shihet në legjendën lokale si një “shtyllë e jetës” dhe një “simbol...

Fermeri iu vendos lopëve kufje VR, thotë se kjo ndikoi në rritjen e ‘prodhimit’ të qumështit

Një fermer turk po ia vendos lopëve kufjet e realitetit virtual (VR) për t’i...

Burri që ka hundën më të madhe në botë

Një 71-vjeçar nga Turqia është njeriu me hundën më të madhe në botë. Bëhet fjalë...