Situatë e rëndë në Gjirokastër, rrëshqet toka, dheu futet në pallat (Video)

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Grabitje e armatosur në Llugaxhi

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se deri sa ishte...

Lëndohet një burrë në Lipjan, u godit me plumb të pushkës ajrore

Një burrë në Lipjan ka pësuar lëndime trupore, pasi i njëjti është goditur nga...

Reshjet e shiut kane shkaktuar panik dhe problem edhe në Gjirokastër.

Gjatë orëve të para u raportua për rrëshqitje dheu pranë një pallati në lagjen “Granicë”.

Pallati është ndërtuar pranë një kodre.

Toka që ka rrëshqitur nga kodra pranë pallatit ka depërtuar në dy apartamente, por nuk raportohet për të lënduar.

Policia e Gjirokastrës ka rrethuar zonën ku ndodhi rrëshqitja e dheut pranë pallatit në lagjen “Granicë”.

SHIKO MË SHUMË

Rama uron Ramazanin: Ushqeftë kjo ngjarje vjetore shpirtin e unitetit dhe përkushtimit ndaj tjetrit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë për Ramazan. Ai përmes një postimi...

Tërmet në Shqipëri, epiqendra afër Vlorës

Para pak çasteve ka ndodhur një tërmet në Shqipëri, ku epiqendra u regjistrua 29...

Zelensky: Me Ramën diskutuam mundësinë e prodhimit të armëve të përbashkëta

Presidenti i Ukrainës që ndodhet në Tiranë në kuadër të Samitit për Ukrainën ka...