Shpërndahen edhe 100 pako ushqimore për familjet me nevojë në Lipjan

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

KBI në Lipjan ka njoftuar se në këtë ditë të bekuar ramazani, shpërndahen 100 pako ushqimore.

Raporti plotë nga Policia:

Në këtë ditë të bekuar ramazani, shpërndahen 100 pako ushqimore, që bamirësit tanë kontribuan dhe po dhurojnë në vazhdimësi për Kampanjën “Sofra e Ramazanit”.

Përfitues janë familjet skamnore në Komunën e Lipjanit, ndërsa shpërndarja u bë nga Imamët tanë duke ua dërguar familjeve në shtëpitë e tyre.

Edhe ditëve në vazhdim Shoqata “Bereqeti” nga KBI Lipjan do të shpërndajë pako ushqimore në shtëpitë e familjeve skamnore.

 

SHIKO MË SHUMË

Nderohen dëshmorët dhe martirët në fshatin Sllovi

  Kryetari i Komunës së Lipjanit, z. Imri Ahmeti së bashku me bashkëpunëtorë gjatë ditës...

Kanosje në Lipjan, arrestohet një person

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se është kanosur nga...

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...