Shiste kokainë të fshehur në kavanoza me oriz, arrestohet 32-vjeçari shqiptar

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

Një 32-vjeçar shqiptar është arrestuar në Ankona pasi u kap me 104 qese kokainë, dhe një shumë parash të fituara nga trafiku i drogës.

I riu, me precedent të mëparshëm penal të lidhura me trafikun e drogës, u ndalua nga forcat e policisë në një makinë që e kishte marrë me qira.

Gjatë kontrolleve, u gjetën 104 qese kokainë dhe para të tjera të siguruara nga tregtia e drogës.

Policia ka zhvilluar kontrolle dhe në apartamentin e tij, ku u gjetën sasi të të tjera drogë dhe para të fshehura.

Sipas raportimeve nga mediat italiane, mmësohet se shqiptari e kishte futur drogën brenda dy kavanozave të fshehura me oriz për tu hequr lagështinë.

32-vjeçari shqiptar, tashmë i arrestuar do të përballët me drejtësinë për akuzat e posedimit të drogës dhe trafikun e saj.

/Gazeta Express

SHIKO MË SHUMË

Rama uron Ramazanin: Ushqeftë kjo ngjarje vjetore shpirtin e unitetit dhe përkushtimit ndaj tjetrit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë për Ramazan. Ai përmes një postimi...

Tërmet në Shqipëri, epiqendra afër Vlorës

Para pak çasteve ka ndodhur një tërmet në Shqipëri, ku epiqendra u regjistrua 29...

Zelensky: Me Ramën diskutuam mundësinë e prodhimit të armëve të përbashkëta

Presidenti i Ukrainës që ndodhet në Tiranë në kuadër të Samitit për Ukrainën ka...