Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra

PUBLIKUAR

Pas tërmetit të djeshëm me magnitudë 4,7 ballë me në qendër në Klos, vijojnë pasgoditjet. Një tjetër lëkundje është regjistruar para pak minutash me magnitudë 3,1 ballë. Lëkundjet e kanë epiqendrën rreth 29 km nga Tirana dhe 11 km nga Burreli.

Lëkundjet u ndjenë shumë në Tiranë, por edhe në shumë qytete të tjera të vendit. Kjo është lëkundja e disatë prej mbrëmjes së kaluar në vend. Sipas Institutit të Gjeoshkencave më e forta ishte dje në orën 22:45 me magnitudë 4.9, epiqendër në Xibër. /Gazeta Express

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Dëbora krijon probleme në veriun e Shqipërisë

Veriu i Shqipërisë është pushtuar jo vetëm nga reshjet e shiut por sidomos gjatë...

“Zëri i të vërtetave të dhimbshme të Kosovës”, Basha: Përjetë mirënjohës Ambasadorit Walker

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ke reaguar për pjesëmarrjen e tij në ceremoninë...

Edi Rama e quan fenomen unikal Dritan Abazoviqin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është shprehur i lumtur që ka marrë pjesë në...