Scholz: Shqipëria së shpejti do të jetë anëtare e Bashkimit Evropian

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Aksident i rëndë në autostradën e Fushë Kosovës, përfshihen disa makina, kamionë e një furgon (Pamje)

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm mbi urën e autostradës në...

Këto janë vendet ku sot do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

KEDS ka njoftuar se si rezultat i punimeve në projekte dhe punime të domosdoshme...

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, ka deklaruar se Shqipëria së shpejti do të jetë anëtare e Bashkimit Evropian.

Scholz këto deklarime i dha pasi u pyet për marrëveshjen e fundit që Shqipëria arriti me Italinë për emigrantët, transmeton Klankosova.tv.

“Mendoj se duhet pasur parasysh se nga këndvështrimi ynë, Shqipëria së shpejti do të jetë anëtare e Bashkimit Evropian”, ka thënë Scholz.

Për Scholzin, ajo që ka rëndësi në Evropë “është të korrigjohen gjërat që nuk kanë shkuar mirë, të krijohet një mekanizëm solidariteti dhe të mos përpiqet të kapërcejë i vetëm sfidat”.

SHIKO MË SHUMË

Pasojat nga moti i keq, Edi Rama u bën thirrje shoferëve të evitojnë lëvizjet e panevojshme

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u ka bërë thirrje drejtuesve të automjeteve që të...

Rama për vrasjen e policit: Këmbana më e madhe e alarmit për rrezikun e eskalimit të krizës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vrasjes së policit në veri të Kosovës. Ai në...

Meta kërkon ndëshkimin e autorëve të vrasjes së policit në Veri

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka dënuar sulmin kriminal ndaj Policisë së...