Rrahje në Xhami

PUBLIKUAR

auto_633-400-23-04-14-39333-a1412881307

Para pak minutave qytetarët na kanë lajmëruar që në oborrin e Xhamisë së Bardhë në Suharekë ka pasur një përleshje mes dy grupe njerëzish prej 10 personash. Sipas qyetetarëve njëri grup i të përleshurve janë ata që dyshohen të jenë ekstremistë fetar.

Përleshja ka qenë masive ku janë përdorur vetëm pjesët e trupit për goditje dhe shtyrje. Burimi i TherandaPost ka thënë se përleshjen e kanë ndaluar persona që ka shkuar nga rruga kryesore në oborrin e Xhamisë për ta ndaluar përleshjen./zeri/

LAJME TË TJERA

Tri skuadra e kërkojnë De Vrij

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, është duke e marrë në konsideratë një kontratë...

Një burrë ankohet se dikush i mori 5 vetura në autosallonin e tij dhe nuk i pagoi

Një burrë është ankuar se dikush i ka marrë 5 vetura në autosallonin e...

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

SHIKO MË SHUMË

Një burrë ankohet se dikush i mori 5 vetura në autosallonin e tij dhe nuk i pagoi

Një burrë është ankuar se dikush i ka marrë 5 vetura në autosallonin e...

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...