Regjistrimi i popullsisë në Lipjan, deri tani janë regjistruar mbi 51 mijë qytetarë

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Zyrtari i KFOR-it pyetet nga Specialja për uniformat që mbante UÇK-ja

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, po vazhdon edhe të mërkurën...

Moti sot i vranët e me diell

Sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas njoftimit të...

Nënkryetari Komunes së Lipjanit Diamant Bytyqi ka thënë se procesi i regjistrimit po shkon drejt fundit, kështu që të gjithë ju që ende nuk jeni regjistruar keni edhe pak kohë deri me 17 maj.
Lajmërohuni tek regjistruesit tuaj ose tek zyrtarët e komunës.

Deri më datën 09 maj në Lipjan janë regjistruar 51 mijë qytetarë. Në listën e 10 fshatrave me numrin më të lartë të banorëve janë:

1. Gadime e Ulët – 2873 qytetarë,
2. Sllovi – 2847 qytetarë,
3. Gadime e Epërme – 2223 qytetarë,
4. Shalë – 1950 qytetarë,
5. Ribari i Madh – 1932 qytetarë,
6. Dobrajë e Madhe – 1752 qytetarë,
7. Banullë – 1555 qytetarë,
8. Topliqan – 1470 qytetarë,
9. Magurë – 1162 qytetarë,
10. Janjevë – 1146 qytetarë.

SHIKO MË SHUMË

Shantazhohet një femër në Lipjan, arrestohet një person

Policia Kosovës ka njoftuar se pas hetimeve të zhvilluara, është arrestuar i dyshuari kosovar...

Rrahje mes dy femrave në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se dy të dyshuarat femra kosovare, janë përleshur në mes...

Policia gjenë armë pa leje tek një shtëpi në Llugaxhi

Policia Kosovës ka njoftuar se gjatë kontrollit të shtëpisë së të dyshuarit mashkull kosovar,...