Raportohen dy raste të dhunës në familje në Lipjan

PUBLIKUAR

Policia Kosovës ka njoftuar për dy raste të dhunës në familje në Lipjan.

Raporti plotë nga Policia:


DHUNË NË FAMILJE

Lipjan, 14.09.2023 – 20:25.

Është arrestuar i dyshuari kosovar pasi që ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër  kosovare.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Lipjan, 15.09.2023-21:05,

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që dyshohet se kishte ushtruar dhunë ndaj viktimës- bashkëshortes së tij.

Pas intervistimit, me aktvendim të prokurorit kujdestar, i dyshuari dërgohet në mbajtje

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Zjarri në Lipjan, një zjarrfikës pranon trajtim mjekësor (VIDEO)

Sot rreth orës 19:00, dy objekte dhe dy serra janë përfshirë nga flakët në...

Zjarri në Lipjan, kryetari i komunës tregon për dëmet e shkaktuara

Një zjarr i madh ka përfshirë Kooperativën Bujqësore të shkollës së mesme profesionale “Adem...

QKMF-ja në Lipjan bëhet edhe me dy autokombi për pacientët e hemodializes

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Lipjan, nga sot është pajisur me dy autokombi...