Presidentja përmend zgjedhjet e reja, Kurti kundër “zgjidhjes Zanzi Bar”

PUBLIKUAR

kurti-te-jahjaga_hd

E plotësuar: Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, tha pas takimit me presidenten Atifete Jahjaga se e para e vendit ka thënë se shumë shpejt do t’jua jap një afat subjekteve politik.

Kurti tha se Jahjaga po ashtu iu ka ofruar dy mundësi: ose të propozojnë opsione për zgjidhje vet liderët ose do të shkohet në zgjedhje të jashtëzakonshme.

Kreu i VV-së tha se zgjedhjet janë përmendur edhe në takimet e kaluara me presidenten, por herë direkt e herë në forma të tjera.

Kurti ka shtuar se ata janë për zgjidhje në Kuvendin e Kosovës e jo zgjidhje në Zanzi Bar.

LAJME TË TJERA

Tri skuadra e kërkojnë De Vrij

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, është duke e marrë në konsideratë një kontratë...

Një burrë ankohet se dikush i mori 5 vetura në autosallonin e tij dhe nuk i pagoi

Një burrë është ankuar se dikush i ka marrë 5 vetura në autosallonin e...

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

SHIKO MË SHUMË

Një burrë ankohet se dikush i mori 5 vetura në autosallonin e tij dhe nuk i pagoi

Një burrë është ankuar se dikush i ka marrë 5 vetura në autosallonin e...

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...