Prekëse! Qentë presin para derës së spitalit, derisa i pastrehu trajtohet nga mjekët (Foto)

Me sy të hapur dhe bishtin mes këmbëve, këta qen kanë pritur me durim në një derë spitali, ndërsa pronari i tyre i pastrehë po trajtohej.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për qentë të cilët e shoqëruan pronarin e tyre me emrin Cesar në një kontroll në Alto Vale të Brazilit.

Madje, siç thuhet tutje, stafi ishte i habitur nga sa mirë ishin ushqyer qentë – dhe Cesar pranoi se ai siguron që ata të marrin ushqim të mjaftueshëm përpara se të mendojë për ushqimet e veta.

Kjo edhe ishte arsyeja pse ndoshta qentë pritën me padurim në hyrje të spitalit dhe u ulën jashtë.

Dhe kur Cesarit iu dha trajtimi i nevojshëm, stafi i ftoi qentë brenda dhe ata u bashkuan me pronarin e tyre.

Ka qenë një nga infermieret ajo që ka shpërndarë imazhet e skenës në fjalë prekëse në Facebook.

Ajo ndër tjerash ka thënë: “Unë nuk e di se çfarë është jeta e tij, sepse ai është në rrugë, por admiroj respektin dhe dashurinë që ai ka për ta”. /Telegrafi/