Policia e Shqipërisë jep detaje për aksidentin me fatalitet që dyshohet se e shkaktoi 60-vjeçari nga Kosova

PUBLIKUAR

Një automjet me targa të Kosovës që po udhëtonte në drejtim të doganës së Morinës ka përplasur një këmbësor për vdekje mbrëmë. I ndjeri H.B., rreth 70 vjeç, nga goditja e fortë është përplasur me xhamin e parë të automjetit dhe për pasojë ka vdekur në vend.

Forcat e policisë së Shtetit së bashku me ambulancën kanë intervenuar menjëherë në vendngjarje, ku është konstatuar vdekja dhe janë kryer ekzaminimet e nevojshme.

Ndërsa, grupi hetimor ka shoqëruar në komisariatin e Kukësit drejtuesin e automjetit dhe po vijon hetimet e shkakut të aksidentit fatal.

Si pasojë e aksidentit, njëra korsi e autostradës ka qëndruar e mbyllur duke shkaktuar trafik të rënduar e radhë kilometrike në “Rrugën e Kombit”.

“Kukës/informacion paraprak: Në autostradën Kukës-Morinë, në vendin e quajtur “Fushorja e Uzinë”, automjeti që drejtohej nga shtetasi S. D.  60 vjeç, banues në Kosovë, dyshohet se ka aksidentuar shtetasin H. B., rreth 74 vjeç,(këmbësor), i cili për pasojë ka humbur jetën. Drejtuesi i automjetit shtetasi S. D., është shoqëruar në Komisariat për veprime të mëtejshme hetimore. Grupi hetimor po kryen hetimet në vendngjarje”, thuhet në njoftimin e Policisë së Shqipërisë.

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Aksioni antidrogë në Shqipëri, Rama: 233 shpërndarës të drogës të arrestuar, 23 rrjete kriminale të shkatërruara

Një operacion i madh kombëtar anti-drogë është zhvilluar nga toka dhe ajri në Tiranë...

Mbi 2 milionë turistë e vizituan Shqipërinë në gusht

Mbi 2 milionë turistë e kanë vizituar Shqipërinë në gusht. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama. “Sezoni...

E rëndë! Publikohen pamjet nga aksioni i RENEA-s brenda shtëpisë së Ramiz Muçollarit

Disa pamje të rënda janë bërë publike nga aksioni i RENEA-s në Maliq, ku...