Paralajmërohet për reshje të mëdha të borës, një pjesë e shteteve të Ballkanit në alarm (Video)

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Grabitje e armatosur në Llugaxhi

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se deri sa ishte...

Lëndohet një burrë në Lipjan, u godit me plumb të pushkës ajrore

Një burrë në Lipjan ka pësuar lëndime trupore, pasi i njëjti është goditur nga...

Bora po bie nga kjo mëngjes në pothuajse të gjithë Kroacinë, sipas mediave të Zagrebit. Dëbora në Slloveni dhe Bosnjë dhe Hercegovinë.

Në Kroaci, ka të reshura të mëdha në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa në zonat malore ka bora ka arritur nga 62 cm deri në 120 cm.

Bora nga ky mëngjes ka vazhduar të bjerë edhe slloveni ku temperaturt janë ulur deri në – 10 gradë sipas portalit Index.hr.

Reshjet kanë prekur edhe pjesët perëndimore dhe veriperëndimore të Bosnjës ku kanë penguar në masë të madhe trafikun, ndërsa veturat janë detyruar në autostradë të përdorin zinxhirë. /Indeksonline/

 

SHIKO MË SHUMË

Rama uron Ramazanin: Ushqeftë kjo ngjarje vjetore shpirtin e unitetit dhe përkushtimit ndaj tjetrit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë për Ramazan. Ai përmes një postimi...

Tërmet në Shqipëri, epiqendra afër Vlorës

Para pak çasteve ka ndodhur një tërmet në Shqipëri, ku epiqendra u regjistrua 29...

Zelensky: Me Ramën diskutuam mundësinë e prodhimit të armëve të përbashkëta

Presidenti i Ukrainës që ndodhet në Tiranë në kuadër të Samitit për Ukrainën ka...