Nënkryetari Bytyqi bën homazhe për nder të festës së Pavarësisë së Kosovës

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Moti sot: Me rrebeshe shiu dhe shkarkime rrufesh

Të enjten mbi Kosovë parashihet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale...

MPB: Serbia ka ndaluar 10 pjesëtarë të Policisë së Kosovës, pesë prej tyre i ka liruar

Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës, ka njoftuar se 10 pjesëtarë të Policisë...

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, z. Diamant Bytyqi së bashku me bashkëpunëtor, sot për nder të 16 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, bënë homazhe dhe vendosën buqeta me lule pranë lapidarit të Komandantit Legjendar “Adem Jashari”.

Nënkryetari z. Bytyqi para nxënësve të shkollës fillore të mesme të ulët “Ismail Luma”, theksoi se 17 shkurti është dita kur Kosova u bë shteti më i ri në kontinentin evropian, prandaj kjo datë do të jetë pjesë e historisë së kombit shqiptar, i cili ka sakrifikuar shumë gjenerata për të arritur lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

 

SHIKO MË SHUMË

Nderohen dëshmorët dhe martirët në fshatin Sllovi

  Kryetari i Komunës së Lipjanit, z. Imri Ahmeti së bashku me bashkëpunëtorë gjatë ditës...

Kanosje në Lipjan, arrestohet një person

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se është kanosur nga...

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...