“Mik i mirë i Shqipërisë”, Rama i jep lamtumirën Berlusconi-t

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Po bënin gara në rrugën Lipjan-Veternik, gjobiten shoferët

Njësia për Kontroll të Autostradave në kuadër të planit “Parandalimi i garave ilegale të...

ASK: Deri më tani në Kosovë janë regjistruar 530 mijë banorë

Agjencia e Statistikave të Kosovës po mban konferencën e radhës lidhur me ecurinë e...

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama menjëherë pas lajmit për ndarjen nga jeta të Silvio Berlusconi-t, i ka dhënë lamtumirën përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook.

ddio Presidente e buon amici dell’ Albania! (Lamtumirë President dhe mik i mirë i Shqipërisë)”, shkruan Rama krahas një fotoje të Berlusconi-t me të cilin është takuar në korrik të vitit 2013, ku në atë kohë kanë diskutuar për bashkëpunimin mes dy vendeve dhe rritjen e investimeve italiane në vendin tonë.

Lideri i Forza Italia dhe themeluesi i Mediaset, u shua në moshën 86-vjeçare. Berlusconi u kthye në San Raffaele të premten e kaluar, pas një shtrimi të gjatë prej 45 ditësh, i cili përfundoi disa javë më parë, për shkak të pneumonisë dhe një forme leuçemie.

/Gazeta Express

SHIKO MË SHUMË

Rama uron Ramazanin: Ushqeftë kjo ngjarje vjetore shpirtin e unitetit dhe përkushtimit ndaj tjetrit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë për Ramazan. Ai përmes një postimi...

Tërmet në Shqipëri, epiqendra afër Vlorës

Para pak çasteve ka ndodhur një tërmet në Shqipëri, ku epiqendra u regjistrua 29...

Zelensky: Me Ramën diskutuam mundësinë e prodhimit të armëve të përbashkëta

Presidenti i Ukrainës që ndodhet në Tiranë në kuadër të Samitit për Ukrainën ka...