Merimanga e Misurit krijon një rrjetë mjaftueshëm të madhe sa për të kapur një njeri

PUBLIKUAR

Natyra nuk pushon së befasuari. I tillë është rasti me këtë rrjetë gjigante merimange që gjendet në Misuri, SHBA.

Një foto u shkrep nga një punonjës i Departamentit të Konservimit në Misurit.

“Specialisti i mediave MDC, Francis Skalicky shkrepi një fotografi të rrjetës së merimangës ndërsa rrinte në një shteg në Springfield kohët e fundit. Një numër i madh i llojeve të merimangave mund të gjenden në Misuri. Rrjetat e tyre janë më të dukshme në fund të verës dhe në vjeshtë, kur merimangat arrijnë madhësinë e tyre më të madhe”, shkruajti Departamenti i Konservimit i Misurit në postimin e tyre në Facebook, transmeton Telegrafi.

Fotoja tërhoqi shumë vëmendje dhe komente. Njerëzit e quajtën rrjetën një pjesë të “mrekullueshme” të arkitekturës së natyrës.

Sado mbresëlënëse është rrjeta, duhet të theksohet se fotografia është bërë gjithashtu në një kënd që e bëri atë të duket më masive.

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Askush nuk e di se si u ndërtua kisha mbi këtë shtyllë prej guri 40 metra

Struktura misterioze shihet në legjendën lokale si një “shtyllë e jetës” dhe një “simbol...

Fermeri iu vendos lopëve kufje VR, thotë se kjo ndikoi në rritjen e ‘prodhimit’ të qumështit

Një fermer turk po ia vendos lopëve kufjet e realitetit virtual (VR) për t’i...

Burri që ka hundën më të madhe në botë

Një 71-vjeçar nga Turqia është njeriu me hundën më të madhe në botë. Bëhet fjalë...