Mbi 2 milionë turistë e vizituan Shqipërinë në gusht

PUBLIKUAR

Mbi 2 milionë turistë e kanë vizituar Shqipërinë në gusht.

Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama.

“Sezoni veror po vazhdon me flukse të larta edhe në shtator duke premtuar për një vit me rezultate spektakolare në turizëm”, tha Rama.

“ju uroj një të diel të qetë”, theksoi ai.

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Aksioni antidrogë në Shqipëri, Rama: 233 shpërndarës të drogës të arrestuar, 23 rrjete kriminale të shkatërruara

Një operacion i madh kombëtar anti-drogë është zhvilluar nga toka dhe ajri në Tiranë...

Policia e Shqipërisë jep detaje për aksidentin me fatalitet që dyshohet se e shkaktoi 60-vjeçari nga Kosova

Një automjet me targa të Kosovës që po udhëtonte në drejtim të doganës së...

E rëndë! Publikohen pamjet nga aksioni i RENEA-s brenda shtëpisë së Ramiz Muçollarit

Disa pamje të rënda janë bërë publike nga aksioni i RENEA-s në Maliq, ku...