Lipjan: Një nxënës dyshohet se u ther me thikë

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Aksident i rëndë në autostradën e Fushë Kosovës, përfshihen disa makina, kamionë e një furgon (Pamje)

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm mbi urën e autostradës në...

Këto janë vendet ku sot do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

KEDS ka njoftuar se si rezultat i punimeve në projekte dhe punime të domosdoshme...

Një person është ther me thikë në rrugën “Avdi Kelmendi” në Lipjan, afër një parku.

Rastin për LipjaniNews e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës Flora Ahmeti.

“Rreth orës 13 në rrugën Avdi Kelmendi në Lipjan ka ndodhë një lëndim trupor ku dyshohet se me mjet të mprehtë është lënduar një person. Me rastin po merren njësitet përkarëse”, tha ajo.

Dyshohet se bëhet fjalë për një nxënës 15-vjeçar të shkollës “Adem Gllavica”.

Siç raportojnë mediat, mes tij dhe një personi tjetër të po të njëjtës shkolle ka pasur një përleshje, shkaku i së cilës nuk dihet.

Viktima është dërguar për trajtim në QKUK.

I dyshuari, një 17-vjeçar është identifikuar dhe është shpallur në kërkim policor

SHIKO MË SHUMË

Arrestohen dy persona në Lipjan, ju gjendet marihuanë

Policia Kosovës ka njoftuar janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovar, (njëri i mitur),...

Rrahje në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se pas një mosmarrëveshje  janë rrahur mes vete  gjashtë të...

Lipjanasi ushtron dhunë psikike ndaj një femre

Policia Kosovës ka njoftuar se viktima femër kosovare ka raportuar se i dyshuari mashkull...