LG G8 do të debutoj në MWC 2019

LG do të përqëndrohet në LG G8 si telefonin e tyre të ardhshëm, jo në një telefon të ri 5G siç është raportuar më parë.

LG G8 pritet të jetë fokusi kryesor i aktivitetit të LG gjatë Kongresit Botëror të Celularëve në fund të shkurtit.

Telefoni i tyre i parë 5G do të vijë së shpejti, sipas një raporti të shkruar nga burimi i lajmeve koreane, Electronic Times.

Kjo pajisje nuk do të jetë pjesë e telefonave kryesorë të telefonave LG G, por diçka e re: “LG Electronics nuk po diskuton telefonin 5G si një seri G, por një markë e re po diskutohet”, një “zyrtar i lartë” i kompanisë është cituar të thoshte.

LG G8 do të jetë një telefon 4G dhe lajmi sugjeron se do të lansohet në Kongresin Botëror të Mobile në fund të shkurtit për të qenë në dispozicion në mars. Do të shfaqë një “kamera 3D”.

Pajisja 5G do të lansohet më pas, në fund të marsit ose gjatë muajit prill, përcjell Telegrafi.

Para të dyja këtyre pajisjeve, LG thuhet se po lanson një telefon të lirë, LG Q9. Kjo pajisje do të ketë një ekran 6.1 inç dhe do të kandidojë me një procesor Qualcomm Snapdragon 660. Pajisja do të ketë 4GB RAM, 32GB hapësirë ruajtëse dhe një bateri prej 3.000mAh