Windows-it i nevojiten tetë orë qasje online, që në mënyrë të sigurtë dhe të suksesshme të azhurnohet

PUBLIKUAR

Janë publikuar detajet se çfarë nevojitet të bëhet me qëllim që azhurnimi të bëhet në mënyrë të duhur përmes instalimit të Windows Update.

Koha përmes të cilës pajisjet me Windows janë të lidhura dhe funksionojnë gjatë Windows Update përcillet nga ana e Microsoft me Update Connectivity, transmeton Telegrafi.

Këto matje bëjnë një lloj lidhje mes asaj pse sistemi nuk ka pasur kohë të mjaftueshme për lidhje, që nuk është azhurnuar. Gjithashtu lehtëson të mësohet se pse pajisjet nuk marrin azhurnimin e fundit të publikuar.

Sipas David Gayer, menaxher i programit të Microsoft për Windows Updates, pajisjet me Windows kanë nevojë për të paktën tetë orë qasje në internet (online), për të pasur azhurnimet më të fundit dhe t’i instalojnë me sukses.

“Kemi zbuluar që pajisjet, që nuk lejojnë lidhjen elementare, kanë gjasa të mëdha të mos azhurnohen me sukses. Të dhënat tregojnë që pajisjet kanë nevojë në minimum dy orë për lidhje konstante dhe gjashtë tjera për lidhje të përgjithshme”, shtoi Gayer. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Arrin iOS 16, tani mund ta provojnë përdoruesit

Apple muajin e kaluar në WWDC prezantoi iOS 16. Programerët prej atëherë e deri...

Vjedhja e kanaleve televizive, arrestohet pronari dhe punëtorët, priten arrestime tjera në Kosovë dhe jashtë

Pas arrestimit të një personi nga Policia e Kosovës për veprimtaritë ilegale të ofrimit...

Adoleshenti i kërkon 50 mijë dollarë Elon Musk në këmbim të mbylljes së llogarisë që ndjek fluturimet e miliarderit amerikan

Sweeney, 19-vjeç, ka tërhequr vëmendjen e opinionit pasi revista Protocol publikoi rrëfimin e një...