Kevin Fast tërheq 188 ton

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...
kanadezi (1)Mund të ju duket e pabesueshme por ky njeri në fotografi ka tërhequr 188,83 ton. Ky është Kevin Fast, kanadezi që mban rekordin për tërheqjen e avionit më të rëndë, të tërhequr ndonjëherë nga një njeri.
Mund të ju duket e pabesueshme por ky njeri në foto ka tërhequr 188,83 ton.

Ky është Kevin Fast, kanadezi që mban rekordin për tërheqjen e avionit më të rëndë, të tërhequr ndonjëherë nga një njeri.

Ai ka tërhequr një aeroplan CC-177 Globemaster III, me peshë 188,83 ton, në një distancë prej 8.8 metra në Bazën e Forcave

Kanadeze në Trenton, Ontario të Kanadasë, më 17 shtator 2009.
fuck

rcord-1

SHIKO MË SHUMË

I riu nga Kroacia e shndërron autobusin e vjetër në ‘një klub nate’

Zhelimit Matiq nga Zagrebi, disa vite më parë bleu një autobus të vjetër të...

Çifti britanik heq dorë nga stili i vjetër i jetës për të jetuar në furgonin e tyre

Një çift që la stilin e vjetër të jetesës pasi ndiheshin të ‘mbytur’ nga...

Askush nuk e di se si u ndërtua kisha mbi këtë shtyllë prej guri 40 metra

Struktura misterioze shihet në legjendën lokale si një “shtyllë e jetës” dhe një “simbol...