Kështu mos e provoni sfidën me ujë dhe akull (Video)

PUBLIKUAR

k-euml-shtu-mos-e-provoni-sfid-euml-n-me-uj-euml-dhe-akull-video_hd

Të famshmit në mbarë botën, po e provojnë sfidën me akull dhe po ndihmojnë në bamirësi, kundër sëmundjes ALS.

Lagies nuk po i shpëtojnë edhe njerëz të zakonshëm, disa prej të cilëve, nuk po e bëjnë si duhet.

Mjafton një kovë ujë, copëza akulli, një kamerë që regjistron, të thoni tre emra të njerëzve që i nominoni dhe uji ftohtë të bie mbi ju.

Mirëpo disa nuk po i zbatojnë këto rregulla dhe rezultatet janë të dhimbshme.

Video e postuar në YouTube nga Copy Cat Channel, tregon raste që janë shumë interesante dhe qesharake të sfidës me kovën me ujë të ftohtë.

Tani që e mësuat se si nuk duhet bërë këtë sfidë, mendoni për nominimet dhe zbrazni sipër kokës një kovë me ujë dhe akull.

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Askush nuk e di se si u ndërtua kisha mbi këtë shtyllë prej guri 40 metra

Struktura misterioze shihet në legjendën lokale si një “shtyllë e jetës” dhe një “simbol...

Fermeri iu vendos lopëve kufje VR, thotë se kjo ndikoi në rritjen e ‘prodhimit’ të qumështit

Një fermer turk po ia vendos lopëve kufjet e realitetit virtual (VR) për t’i...

Burri që ka hundën më të madhe në botë

Një 71-vjeçar nga Turqia është njeriu me hundën më të madhe në botë. Bëhet fjalë...