Ja shiten mallin, nuk ja kthyen parat, pronari kompanisë në Lipjan njofton Policinë

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gati 3 vjet qeverisje, Kurti u tregon mërgimtarëve në Berlin çfarë ka bërë si Kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje njofton se kryeministri Albin Kurti i shoqëruar me zyrtarë të qeverisë, ka...

Tri punët më të mira për njerëzit në depresion

Është vërtetuar shkencërisht se zgjedhja e duhur e punës ka një efekt pozitiv në...

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar pronar i një kompanie ka raportuar se dy punëtorët e  tij të dyshuarit meshkuj kosovarë, nuk i kanë kthyer shitjen e një sasie të mallit edhe pse e kanë premtuar pronarin se parat do ia kthejnë me datë të caktuar.

Raporti plotë nga Policia:


KEQPËRDORIM I BESIMIT

Lipjan  17.11.2023-16:00. 

Ankuesi mashkull kosovar pronar i një kompanie ka raportuar se dy punëtorët e  tij të dyshuarit meshkuj kosovarë, nuk i kanë kthyer shitjen e një sasie të mallit edhe pse e kanë premtuar pronarin se parat do ia kthejnë me datë të caktuar.

Dy të dyshuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt.

SHIKO MË SHUMË

Arrestohen dy persona në Lipjan, ju gjendet marihuanë

Policia Kosovës ka njoftuar janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovar, (njëri i mitur),...

Rrahje në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se pas një mosmarrëveshje  janë rrahur mes vete  gjashtë të...

Lipjanasi ushtron dhunë psikike ndaj një femre

Policia Kosovës ka njoftuar se viktima femër kosovare ka raportuar se i dyshuari mashkull...