iPhone 6 së bashku me iPad Air 2

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Viktima e aksidentit në Lipjan është një 71-vjeçar

Një person e ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur...

Po bënin gara në rrugën Lipjan-Veternik, gjobiten shoferët

Njësia për Kontroll të Autostradave në kuadër të planit “Parandalimi i garave ilegale të...

2Fundi i verës dhe fillimi i vjeshtës së këtij viti do të jenë periudha shumë të rëndësishme për Apple. Pas disa muajsh pa produkte të reja kompania amerikane pritet që “ta thyejë heshtjen” me dy modele të reja të iPhone 6, të cilëve besohet se do t’ua rrisë madhësinë e ekranit.

Mirëpo, kjo nuk është e tëra që pritet nga Apple, pasi që në periudhën e njëjtë kohore pritet që Apple të sjell edhe versionin e ri të laptopit të hollë Mac Book Air me ekranin Retina 12”, Apple TV të re, orën iWatch, një iPad Mini të freskuar, si dhe gjeneratën e gjashtë të iPad-it kryesor, të cilit tani i referohet si iPad Air 2.

Tani, një koncept-dizajn i ri i tabletit besohet të jetë një përfaqësim i saktë i gjeneratës së ardhshme të iPad Air 2, pasi që bën krahasim me modelin aktual iPad Air, dhe i shfaq dallimet por edhe risitë e gjeneratës së re të tabletit të Apple.

Format e ndryshme të koncept-dizajneve të produkteve të Apple kohë pas kohë besohet se janë rrjedhje të qëllimshme të partnerit të Apple, Foxconn, pasi që disa prej tyre dalin të jenë shumë të sakta sa i përket pamjes së pajisjeve të reja.

Në krahasimin e iPad Air 2 me modelin e tanishëm të iPad Air, shihet se modeli i ri është dukshëm më i hollë se Air aktual. Në video gjithashtu mund të shohim se Touch ID – skaneri i gjurmëve të gishtave e ka zëvendësuar me sa duket butonin e vjetër, që është në përputhje me thashethemet e mëparshme për iPad-in e ri. LIPJANINEWS.INFO

SHIKO MË SHUMË

Arrin iOS 16, tani mund ta provojnë përdoruesit

Apple muajin e kaluar në WWDC prezantoi iOS 16. Programerët prej atëherë e deri...

Vjedhja e kanaleve televizive, arrestohet pronari dhe punëtorët, priten arrestime tjera në Kosovë dhe jashtë

Pas arrestimit të një personi nga Policia e Kosovës për veprimtaritë ilegale të ofrimit...

Windows-it i nevojiten tetë orë qasje online, që në mënyrë të sigurtë dhe të suksesshme të azhurnohet

Janë publikuar detajet se çfarë nevojitet të bëhet me qëllim që azhurnimi të bëhet...