Gruaja që bëri transformimin e shtëpisë së “kalbur” në një shtëpi moderne

PUBLIKUAR

Carla Morrone, 37 vjeç, nga Minneapolis, SHBA, vendosi të zhvendosej në Savannah, Georgia për të rinovuar shtëpi.

Morrone, një shtëpie të “kalbur” i ngriti vlerën në 222 mijë dollarë.

Carla, bleu shtëpinë e saj të pestë, në maj të vitit 2020 për 353 mijë  dollarë, ku për qëllim kishte që ta riparonte në mënyrën më të mirë, raporton Metro.

Carla vendosi që ti rrezonte disa mure të shtëpisë për të krijuar më shumë hapësirë dhe ndriçim në dhoma. E të gjithë frymëzimin për këtë pune e kishte marrë nga kafenetë evropiane, të cilat ishin me shumë strukturë.

Carla vendosi që ti pikturonte dollapët dhe tavolinën.

Ky rinovim i mori kohë gjashtë muaj dhe i kushtoi rreth 40 mijë dollarë, falë punë së bërë ajo i ngriti vlerën e shtëpisë në 222 mijë dollarë, transmeton Klankosova.tv.

 

 

 

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

I riu nga Kroacia e shndërron autobusin e vjetër në ‘një klub nate’

Zhelimit Matiq nga Zagrebi, disa vite më parë bleu një autobus të vjetër të...

Çifti britanik heq dorë nga stili i vjetër i jetës për të jetuar në furgonin e tyre

Një çift që la stilin e vjetër të jetesës pasi ndiheshin të ‘mbytur’ nga...

Askush nuk e di se si u ndërtua kisha mbi këtë shtyllë prej guri 40 metra

Struktura misterioze shihet në legjendën lokale si një “shtyllë e jetës” dhe një “simbol...