Gruaja që bëri transformimin e shtëpisë së “kalbur” në një shtëpi moderne

PUBLIKUAR

Carla Morrone, 37 vjeç, nga Minneapolis, SHBA, vendosi të zhvendosej në Savannah, Georgia për të rinovuar shtëpi.

Morrone, një shtëpie të “kalbur” i ngriti vlerën në 222 mijë dollarë.

Carla, bleu shtëpinë e saj të pestë, në maj të vitit 2020 për 353 mijë  dollarë, ku për qëllim kishte që ta riparonte në mënyrën më të mirë, raporton Metro.

Carla vendosi që ti rrezonte disa mure të shtëpisë për të krijuar më shumë hapësirë dhe ndriçim në dhoma. E të gjithë frymëzimin për këtë pune e kishte marrë nga kafenetë evropiane, të cilat ishin me shumë strukturë.

Carla vendosi që ti pikturonte dollapët dhe tavolinën.

Ky rinovim i mori kohë gjashtë muaj dhe i kushtoi rreth 40 mijë dollarë, falë punë së bërë ajo i ngriti vlerën e shtëpisë në 222 mijë dollarë, transmeton Klankosova.tv.

 

 

 

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Askush nuk e di se si u ndërtua kisha mbi këtë shtyllë prej guri 40 metra

Struktura misterioze shihet në legjendën lokale si një “shtyllë e jetës” dhe një “simbol...

Fermeri iu vendos lopëve kufje VR, thotë se kjo ndikoi në rritjen e ‘prodhimit’ të qumështit

Një fermer turk po ia vendos lopëve kufjet e realitetit virtual (VR) për t’i...

Burri që ka hundën më të madhe në botë

Një 71-vjeçar nga Turqia është njeriu me hundën më të madhe në botë. Bëhet fjalë...