Grabitësi nxjerr armën dhe i merr orën turistit zviceran, kthehet pas 5 minutash: Qenka false

PUBLIKUAR

Një ngjarje si skenë filmi qështë zhvilluar në Piazza Trieste e Trento, në qendër të Napolit.

Teksa dy turistë nga Zvicra pinin kafe në një tavolinë, një  i ri, i veshur tërësisht me të zeza, fillimisht bën një xhiro në pjesën e jashtme të belvederit të lokalit dhe më pas me një pistoletë në dorë u drejtohet dy të rinjve.

Ai kërkon një orë të shtrenjtë që njëri prej të rinjve mbante në dorë dhe më pas largohet. Por sapo situata është qetësuar, grabitësi është rikthyer në vendin e krimit, por këtë herë jo për të grabitur por për t’i kthyer orën zvicerianit.

Për grabitësin ajo orë është false dhe nuk ia vlen të mbahet.

“E gjithë skena ndodhi në qendër të qytetit”, thotë këshilltari rajonal Francesco Emilio Borrelli, i cili ka postuar videon në profilin e tij social.

“Nevojitet një mbikëqyrje e vazhdueshme e policisë. Tashmë jemi të përhumbur. Ata janë gjithashtu të armatosur disa metra nga Prefektura, San Carlo, Pallati Mbretëror, selia e ushtrisë dhe një distancë e shkurtër nga Palazzo San Giacomo dhe Selia e Policisë. Nëse turisti reagonte, i vdekur mund të shpëtonte. Fenomeni është jashtë kontrollit, qyteti nuk mund të jetë në mëshirën e kriminelëve dhe budallenjve. Ndër të tjera, zona duhej të ishte edhe nën mbikëqyrjen e kamerave, por nuk është kështu”, shton ai. /abcnews.al/

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Rama paralajmëron nga SHBA: Shqiptarët i pret një dimër i vështirë

Kryeministri Edi Rama nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka folur për krizën energjetike...

Vuçiq në New York: Sot pranova një tjetër tërheqje të njohjes së Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq po qëndron në New York. Ai pretendon se gjatë ditës...

U qëllua 5 herë me pistoletë: Si u vra në lokal 19-vjeçari në Shkodër

Një 19-vjeçar mbeti i vrarë mbrëmjen e sotme në Shkodër, teksa krimi tronditi sërish...