Gjysmë ton hashash e fshehur në oriz, kapet shqiptari dhe greku

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Zyrtari i KFOR-it pyetet nga Specialja për uniformat që mbante UÇK-ja

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, po vazhdon edhe të mërkurën...

Moti sot i vranët e me diell

Sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas njoftimit të...

407 kg marihuanë u sekuestruan nga policia greke në Athinë. Një 38 vjeçar shqiptar dhe një 30 vjeçar grek u arrestuan. Droga ishte fshehur në një ngarkesë orizi në një magazinë në Nea Peramos.

Policia sekuestroi gjithashtu edhe pajisje përpunimi të marihuanës me një vlerë prej 10 mijë eurosh. Mediat greke shkruajnë se lënda narkotike kishte si destinacion Holandën.

Prej fillimit të këtij viti, autoritetet në vendin fqinj njoftojnë se kjo rrugë trafiku ka qarkulluar më shumë se 1 ton marihuanë drejt Holandës, Gjermanisë dhe Britanisë së Madhe.

Vlera e drogës së sekuestruar përllogaritet rreth 4 milionë euro.

SHIKO MË SHUMË

Rama uron Ramazanin: Ushqeftë kjo ngjarje vjetore shpirtin e unitetit dhe përkushtimit ndaj tjetrit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë për Ramazan. Ai përmes një postimi...

Tërmet në Shqipëri, epiqendra afër Vlorës

Para pak çasteve ka ndodhur një tërmet në Shqipëri, ku epiqendra u regjistrua 29...

Zelensky: Me Ramën diskutuam mundësinë e prodhimit të armëve të përbashkëta

Presidenti i Ukrainës që ndodhet në Tiranë në kuadër të Samitit për Ukrainën ka...