Fotografi që “i besonte” vendosi një kamerë të fshehtë në banjën e saj, modelja publikon pamjet e zbulimit

Një modele 25-vjeçare ka pohuar se një fotograf të cilin ajo e njihte prej disa vitesh kishte përdorur kamerën e tij, përkatësisht një aparat të maskuar si një mbushës telefoni për ta filmuar atë dhe femra të tjera, derisa ato ndërronin rrobat dhe shkonin në banjë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Zoë Klopfer, nga California, e cila ka përdorur llogarinë e saj në Instagram për të akuzuar fotografin për vendosjen e kamerës në banjën e saj.

Siç ka thënë ajo, pas zbulimit të pajisjes dhe vendosjes së memory card në kompjuterin e saj, ylli i mediave sociale tha se ajo gjeti më shumë se 200 skedarë që përmbajnë video të grave të ndryshme që u filmuan pa dijeninë e tyre, përfshirë edhe veten.

Klopfer ndau një video të fotografit që thuhet se e vendosi kamerën në banjën e saj, si dhe një pjesë të filmimeve që ai kishte filmuar fshehurazi duke përdorur pajisjen.

Ajo tha se fotografi ishte dikush që ‘e besonte’, duke vënë në dukje se ai duhet ‘të ndalet’. /Telegrafi/