Flori e fillon trendin e lagies me akull, e nominon Getin, Edi Ramën, Elvanën dhe… (Video)

PUBLIKUAR

timthumb (1)

Ylli shqiptar i muzikës RnB, Flori Mumajesi, edhe zyrtarisht e ka bartur trendin e lagies me akull nga Amerika në trojet shqiptare dhe e ka përhapur edhe në mesin e komunitetit të artistëve shqiptarë.

Flori bashkë me një pjesë të ekipit të tij të ThreeDots ishin nominuar nga nipi i tij, Sebastiani, për t’u lagur me akull në nderë të sensibilizimit të opinionit për sëmundjen ALS.

Dhe pasi në perëndim top artistët botëror si Rita Ora, Lady Gaga, The Game, Wizz Khalifa, Calvin Harris, Tiesto, Drake, Cristiano Ronaldo, e shumë të tjerë iu bashkuan kësaj iniciative, janë edhe shqiptarët ata që tashmë e kanë trendin e tyre dhe mund të nominojnë ata që i njohin për t’i bashkuar kësaj iniciative.

Është Flori ai që në mes të Tiranës bashkë me një pejsë të ekipit të tij doli për t’u lagur me ujë me akull, në nderë të sensibilizimit të opinionit për ALS dhe nga aty ai la edhe një porosi.

Ai nominoi kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, fenomenin ballkanas të hip hopit, Getoar Selimin, yllin e muzikës moderne, Elvana Gjatën, prezantuesen e Prive, Liberta Spahiu, drejtorin e Klan Kosovës, Alaudin Hamiti, prezantuesin Arian Çani dhe Klajdi Harunin për të bërë të njëjtin gjest.

Flori u dha afat emrave të lartpërmendur jo më shumë se 24 orë, teksa deri tani ata që janë nominuar në mesin e artistëve botëror e kanë kryer aktin.

Mbetet të shihet nëse personalitetet e famshme shqiptare të nominuara nga Flori vërtet do t’ia arrijnë që të përmbushin këtë kërkesë mjaft interesante nga Flori, i cili njihet si personazh karakteristik.

ALS është sëmundje e rëndë e qelizave nervore në tru, të cilat kanë për pasojë sklerozën. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Morena Taraku duket joshëse në imazhet e reja

Ish-Missi dhe këngëtarja shqiptare, Morena Taraku ka marrë sërish vëmendje me një paraqitje tjetër...

“Hala” thyen rekord klikimesh

Janë bërë vetëm 23 orë nga publikimi i këngës “Hala”. Por, Era dhe Don Xhoni...

Beatrix Ramosaj shfaqet atraktive dhe e veshur me shumë stil në paraqitjen e fundit

Këngëtarja shqiptare, Beatrix Ramosaj ka qenë ndër emrat më të komentuar në media rozë...