Enca njëherë yll gjithmonë “yll”. Pse?

PUBLIKUAR

Enca, emër ky,i cili shumë shpejt bëri famë. Mjafton numri i klikimeve për klipin e saj që tashmë ka tejkaluar 6 milion-shin. Klipi i saj i fundit “ A po t pëlqen” është këngë që shpejt arriti të bëhet hit dhe s’di të zbresë nga top listat muzikore.
Kosovarja ua bën me dije,atyre që se dinë se Enca ndryshe Ruenca Haxhiu qysh si fëmijë ka marrë epitetin “yll”. Daljet e saj në skenë kanë qenë që nga mosha 9 vjeçare. Edhe pse me këngët e saja të para ,ajo u evidentua për stilin e saj të veçantë ,të cilin ia pëlqejnë shumë veta.

Enca tërheqë dhe vëmendjen mediatike .Karriera e saj veç çka po merr vrull të përditshëm. S’ka ditë që nuk shkruhet për të. Shkruhet për zërin,stilin,performancën e saj,por edhe për bukurinë,lookun,të cilin këto ditë e ka ndërruar. Nga kuq-zi u bë e bardhë. E zezë ,e kuqe,e bardhë- po i ka hije. Apo jo?

 

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

Fotosesioni i ri i Dafina Zeqirit, tërheq vëmendje në pozën me DJ Geek

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, vazhdon të jetë një personazh shumë i pëlqyer...

Tayna mahnit me interpretimin në një ‘freestyle’ të ri

Rap-artistja shqiptare, Doruntina Shala – Tayna, këtë vit ka qenë tejet aktive me këngë...

Modelja seksi ‘çmend’ me linjat trupore

Modelja e famshme Demi Rose është shfaqur e “nxehtë” në paraqitjen e fundit. Ajo...