Ekipet e kërkim-shpëtimit nga Shqipëria mbërrin në Turqi

PUBLIKUAR

Si Kosova ashtu edhe Shqipëria i ka dërguar ekipet e kërkim-shpëtimit në Turqi, për t’i dal në ndihmë popullatës për shkak të tërmetit të madh 7.8 shkallësh që goditi këtë vend.

Kjo u bë e ditur nga kryeministri i Shqipërisë Edi Rama.

“Foto pak minuta përpara zbritjes në terren”, tha Rama.

Si pasojë e tërmetit që goditi Turqinë dhe Sirinë, raportohet të kenë vdekur mbi 5 mijë persona/ Klankosova.tv

LAJME TË TJERA

I gjindet kokainë në veturë, arrestohet një burrë në Prishtinë

Një burrë është arrestuar gjatë pasdites së djeshme në rrugën “Ferid Curri” në Prishtinë. Policia...

I vodhi 400 euro nga çanta një gruaje dhe e shkel me veturë gjatë ikjes

Një grua në fshatin Sllatinë të Fushë Kosovës ka raportuar se nga një burrë...

Therrje me thikë në Shkollën e Mesme Adem Gllavica Lipjan, intervistohen disa persona

Policia Kosovës ka njoftuar se një mashkull  kosovar (i mitur) ka pësuar lëndime trupore...

Napoli ia cakton çmimin Osimhenit

Napoli ka vendosur për çmimin e sulmuesit të tyre, Victor Osimhen. Napolitanët duan 150 milionë...

SHIKO MË SHUMË

Sërish tërmet në Shqipëri

Të tjera lëkundje tërmeti janë ndjerë paraditen e sotme në Shqipëri. Sipas institutit EMSC, epiqendra...

Rumania goditet nga tërmeti

Romania është goditur nga tërmeti Sipas faqes EMSC, tërmeti ishte 4.0 shkallë.

Banesa të dëmtuara, banorë jashtë shtëpive: Dëmet që shkaktoi termeti 5.7-shkallësh në Rumani

Një tërmet me magnitudë 5.7 të shkallës Rihter ka goditur pjesën jugore të Rumanisë...