Edi Rama e quan fenomen unikal Dritan Abazoviqin

PUBLIKUAR

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është shprehur i lumtur që ka marrë pjesë në ceremoninë e dorëzimit të titullit Doctor Honoris Causa, kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviq.

Rama përmes një shkrimi në Facebook e ka quajtur fenomen unikal kryeministrin malazez, Dritan Abazoviq.

“Kënaqësi pjesëmarrja sot në ceremoninë e dorëzimit të titullit Doctor Honoris Causa, kryeministrit Dritan Abazoviç dhe privilegj mundësia për të thënë disa fjalë rreth librit të tij, “Kritika e Etikës Globale”, i cili është një pasqyrë e dobishme për të kuptuar rrënjët e një fenomeni unikal politik si themeluesi i lëvizjes URA. Urime të përzemërta, me admirim”.

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Dëbora krijon probleme në veriun e Shqipërisë

Veriu i Shqipërisë është pushtuar jo vetëm nga reshjet e shiut por sidomos gjatë...

“Zëri i të vërtetave të dhimbshme të Kosovës”, Basha: Përjetë mirënjohës Ambasadorit Walker

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ke reaguar për pjesëmarrjen e tij në ceremoninë...

Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra

Pas tërmetit të djeshëm me magnitudë 4,7 ballë me në qendër në Klos, vijojnë...