E rëndë! Publikohen pamjet nga aksioni i RENEA-s brenda shtëpisë së Ramiz Muçollarit

PUBLIKUAR

Disa pamje të rënda janë bërë publike nga aksioni i RENEA-s në Maliq, ku mbeti i vrarë gjatë një shkëmbi zjarri Ramiz Muçollari.

Ai po rrinte i fshehur në papafingonë e shtëpisë kur gjuajti me armë ndaj policisë.

 

Kujtojmë se ngjarja ndodhi në fshatin Qesarake të Malqit, ku gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm një 62-vjeçar, i identifikuar si Ramiz Muçollari, ka qëlluar me thikë në këmbë të shoqen, si dhe ka lënë të plagosur të birin pasi e ka goditur me sende të forta në kokë.

Ndërsa dy të plagosurit janë transportuar në spitalin e Korçës, policia ka mbërritur në banesën e autorit, i cili vuante nga probleme të shëndetit mendor, por ky i fundit është mbyllur brenda, ndërsa ka hapur zjarr ndaj efektivëve.

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Aksioni antidrogë në Shqipëri, Rama: 233 shpërndarës të drogës të arrestuar, 23 rrjete kriminale të shkatërruara

Një operacion i madh kombëtar anti-drogë është zhvilluar nga toka dhe ajri në Tiranë...

Policia e Shqipërisë jep detaje për aksidentin me fatalitet që dyshohet se e shkaktoi 60-vjeçari nga Kosova

Një automjet me targa të Kosovës që po udhëtonte në drejtim të doganës së...

Mbi 2 milionë turistë e vizituan Shqipërinë në gusht

Mbi 2 milionë turistë e kanë vizituar Shqipërinë në gusht. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama. “Sezoni...