Bullgari, Prokuroria heton burimin e të ardhurave të blerësve të veturave luksoze

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Zyrtari i KFOR-it pyetet nga Specialja për uniformat që mbante UÇK-ja

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, po vazhdon edhe të mërkurën...

Moti sot i vranët e me diell

Sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas njoftimit të...

Prokuroria bullgare njoftoi sot nisjen e një hetimi për burimin e fondeve të pronarëve të 435 automjeteve luksoze në vend, më i varfri i Bashkimit Evropian, ku Sofja mban aktualisht presidencën e radhës.

”Qëllimi është verifikimi i burimit të parave të përdorura për blerjen e këtyre automjeteve, më konkretisht nëse lidhen me evazionin fiskal apo pastrimin e parave”, tha për median zëdhënësja e prokurorisë së përgjithshme, Roumyana Arnaudova, përcjell Atsh.

Bullgaria, ku të ardhurat mesatare nuk i kalojnë 500 euro në muaj, për një pagë minimale e përcaktuar në 230 euro, numëron 435 automjete luksi të markës Maybach, Bentley, Lamborghini, Rolls-Royce dhe Ferrari.

SHIKO MË SHUMË

Rama uron Ramazanin: Ushqeftë kjo ngjarje vjetore shpirtin e unitetit dhe përkushtimit ndaj tjetrit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë për Ramazan. Ai përmes një postimi...

Tërmet në Shqipëri, epiqendra afër Vlorës

Para pak çasteve ka ndodhur një tërmet në Shqipëri, ku epiqendra u regjistrua 29...

Zelensky: Me Ramën diskutuam mundësinë e prodhimit të armëve të përbashkëta

Presidenti i Ukrainës që ndodhet në Tiranë në kuadër të Samitit për Ukrainën ka...