Avdia tregon cilat bashki të jugut PD mund t’ia marrë PS-së së Edi Ramës

PUBLIKUAR

Gazetari Tomor Avdia ka thënë në emisionin Pressing në T7 se PD mund të fitojë deri në 16, nga 61 bashki, në zgjedhjet lokale në Shqipëri.

Avdia, ka thënë se ekziston mundësia që Partia Demokratike të marrë disa bashki të mëdha në jug të Shqipërisë, që njihet si bastion i Partisë Socialiste.

“Sarandën do ta fitojë më shumë gjasë opozita. Kandidati i PS-së atje ka probleme me ligjin. Sondazhet tregojnë po ashtu se Përmetin mund ta marrë opozita dhe është një situatë më e barabartë. Njëjtë është edhe në Korçë, aty është një garë e afërt”, ka thënë ai.

“Në tërësi, PS është fituese. Opozita mund të shkojë në 12 deri në 16 bashki”, shtoi Avdia. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ngjashëm me...

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Joseph: Kriza në veri e Ballkan përfundon kur katër shtetet e NATO-s e njohin Kosovën

Njohësi i Ballkanit, Edward P. Joseph, ka thënë se gjithë rrëmuja e Ballkanit dhe...

SHIKO MË SHUMË

Rezultatet e deritanishme, PS-ja prin në shumicën e bashkive

Në pesë bashki të Shqipërisë: Kamëz, Vorë, Elbasan, Pustec dhe Delvinë ka përfunduar procesi...

Berisha: Në Lezhë i është bërë atentat Salvator Kaçit, vepër e Edi Ramës dhe Pjerin Ndreut

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me sulmin që i është bërë ish-kryetarit të...

Mali i Zi dhe SHBA ndërtojnë terminal për importin e gazit të lëngshëm natyror

Përfaqësues të Qeverisë së Malit të Zi dhe të kompanive amerikane, më 12 maj,...