Arrestohet kosovari në Tiranë

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Zyrtari i KFOR-it pyetet nga Specialja për uniformat që mbante UÇK-ja

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, po vazhdon edhe të mërkurën...

Moti sot i vranët e me diell

Sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas njoftimit të...

Një person nga Rahoveci është arrestuar në Aeroportin Rinas në Tiranë pasi dyshohet se dokumentet që ka paraqitur para policisë kufitare nuk i përkasin atij, transmeton Indeksonline.

“Të mërkurën, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin A.M, vjeç 18, banues në Rahovec, Kosovë, pasi dyshohet se, në Pikën e Kalimit Kufitar- Rinas, u kap me një pasaportë dhe leje qëndrimi italiane në emër shtetasit kosovar M.H.”, thuhet në njoftimin e Policisë së Shtetit.

Kosovari do të ndiqet nga autoritetet shqiptare sipas nenit 190 të Kodit Penal të Republikës së Shqipërisë./Indeksonline/

SHIKO MË SHUMË

Rama uron Ramazanin: Ushqeftë kjo ngjarje vjetore shpirtin e unitetit dhe përkushtimit ndaj tjetrit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë për Ramazan. Ai përmes një postimi...

Tërmet në Shqipëri, epiqendra afër Vlorës

Para pak çasteve ka ndodhur një tërmet në Shqipëri, ku epiqendra u regjistrua 29...

Zelensky: Me Ramën diskutuam mundësinë e prodhimit të armëve të përbashkëta

Presidenti i Ukrainës që ndodhet në Tiranë në kuadër të Samitit për Ukrainën ka...