Apple do të shesë 10 milionë iPhone 6 për një javë!

PUBLIKUAR

apple-do-t-euml-shes-euml-10-milion-euml-iphone-6-p-euml-r-nj-euml-jav-euml_hd

Sipas analistit të RBC, Amit Daryanani thuhet se Apple do të shesë më shumë se 10 milionë iPhone 6 në javën e parë pas debutimit të telefonit të shumë-pritur në treg.

Kjo shifër është rritur nga 9 milionë njësi sa kishte shitur Apple kur e kishte paraqitur në treg modelin aktual iPhone 5s dhe iPhone 5c.

Shumë analistë presin që Apple të përfitojë nga kërkesa më e madhe për modelet e reja me madhësi të ndryshme të ekraneve. Kjo, pasi që siç thuhet, Apple do të lëshojë dy variante të iPhone 6, njërin me ekranin prej 4.7 inç dhe tjetrin, modelin e parë të fabletit me ekranin prej 5.5 inç.

Apple pritet të prezantojë modelin e ri të iPhone 6 me 4.7 inç në një ngjarje që do të mbahet më 9 shtator. Mirëpo, kompania më e madhe amerikane gjithashtu mund të vendosë për lansimin e dy modeleve të telefonave të rinj në kohë të ndryshme, në mënyrë që versioni më i madh i telefonit të saj të mos ndikojë në kërkesën për modelin me ekranin prej 4.7 inç.

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Arrin iOS 16, tani mund ta provojnë përdoruesit

Apple muajin e kaluar në WWDC prezantoi iOS 16. Programerët prej atëherë e deri...

Vjedhja e kanaleve televizive, arrestohet pronari dhe punëtorët, priten arrestime tjera në Kosovë dhe jashtë

Pas arrestimit të një personi nga Policia e Kosovës për veprimtaritë ilegale të ofrimit...

Windows-it i nevojiten tetë orë qasje online, që në mënyrë të sigurtë dhe të suksesshme të azhurnohet

Janë publikuar detajet se çfarë nevojitet të bëhet me qëllim që azhurnimi të bëhet...