Apple do të lansojë edhe Mac Mini

PUBLIKUAR

apple-t-euml-lansoj-euml-edhe-mac-mini_hd

Tashmë është thënë se Apple është duke u bërë gati ta lansojë modelin e ri të Mac Mini, dhe sipas një raporti tani thuhet se pajisja do të lëshohet në ngjarjen e lansimit të iPad, e cila do të mbahet muajin e ardhshëm.

Apple thuhet se do ta mbajë një ngjarje mediale në muajin tetor, në të cilën ata do ta zbulojnë tabletin e ri, iPad Air 2 dhe iPad Mini 3 me Retina Display.Në korrik të këtij viti, referencat e para për Mac Mini ishin paraqitur në faqen e Apple, ndërsa tani thuhet se Mac Mini është bërë gati për lansim.
Edhe pse ende nuk ka karakteristika për Mac Mini, pritjet janë që i njëjti të vijë me procesorin e Intel Core, dhe grafika të përmirësuara për dallim nga modeli i kaluar.Ende nuk dihet nëse versioni i ri 2014 Mac Mini do të sjell dizajn të ri, apo nëse Apple do të vazhdojë të përdor dizajnin aktual edhe në modelin e saj të ri të pajisjes.
Në ngjarjen e saj mediale, Apple pritet ta lëshojë edhe Apple TV, me aplikacionet që mundësojnë edhe automatizimin e shtëpisë.

LAJME TË TJERA

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

Persona të maskuar sulmojnë dy gazetarë në Veri

Dy gazetarë kosovarë janë sulmuar në Veri, nga persona të maskuar. Sipas raportimit të kolegëve...

Fotosesioni i ri i Dafina Zeqirit, tërheq vëmendje në pozën me DJ Geek

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, vazhdon të jetë një personazh shumë i pëlqyer...

SHIKO MË SHUMË

Arrin iOS 16, tani mund ta provojnë përdoruesit

Apple muajin e kaluar në WWDC prezantoi iOS 16. Programerët prej atëherë e deri...

Vjedhja e kanaleve televizive, arrestohet pronari dhe punëtorët, priten arrestime tjera në Kosovë dhe jashtë

Pas arrestimit të një personi nga Policia e Kosovës për veprimtaritë ilegale të ofrimit...

Windows-it i nevojiten tetë orë qasje online, që në mënyrë të sigurtë dhe të suksesshme të azhurnohet

Janë publikuar detajet se çfarë nevojitet të bëhet me qëllim që azhurnimi të bëhet...