Zjarr në Gadime

PUBLIKUAR

Policia Kosovës ka njoftuar se një mashkull  kosovar ka raportuar se nga zjarri janë përfshirë një sipërfaqe hamullore-shkurre dhe një pjesë pylli pronë publike.

Raporti plotë nga Policia:


ZJARRËVËNJE

Fsh. Gadime e Epërme, Lipjan 05.08.2022-13:30.  Një mashkull  kosovar ka raportuar se nga zjarri janë përfshirë një sipërfaqe hamullore-shkurre dhe një pjesë pylli pronë publike.

Njësit relevante dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarrin.

Nuk është përcaktuar vlera  e demit, rasti në procedurë hetimore.

LAJME TË TJERA

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

SHIKO MË SHUMË

Konfiskohet një armë zjarri në Gadime

Policia Kosovës ka njoftuar se nga i dyshuari mashkull kosovar është konfiskuar një armë...

Vidhet një veturë në Lipjan

Sipas raportit nga Policia Kosovës është bërë e ditur se viktima mashkull kosovar ka...

Arrestohet një person në Magure

Nga raporti 24 orësh Policia Kosovës ka bërë të ditur se në bazë të...