Zgjatet orari për Bizneset në Lipjan

PUBLIKUAR

downloadKomuna e Lipjanit merr vendim për zgjatjen e orarit për , subjekteve të bizneseve, tregtisë dhe hotelerisë.

“Me vendim të kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, subjekteve të bizneseve, tregtisë dhe hotelerisë, të cilat ushtrojnë veprimtarinë e tyre brenda territorit të qytetit të Lipjanit, iu mundësohet zgjatja e orarit të punës, prej datës 02.07.2014 deri më 31.08.2014, subjektet e lartpërmendura, mund të ushtrojnë veprimtarinë e tyre deri në ora 00.00, periudhë e cila ndërlidhet me muajin Ramazan dhe fluskun e ardhjes së bashkatdhetarëve nga diaspora.” Komuna e Lipjanit, Zyra për Informim/ LipjaniNEWS/

LAJME TË TJERA

Raporton në polici dhunën e bashkëshortit, i dyshuari në arrati

Një grua në Gjakovë ka informuar policinë se të mërkurën është sulmuar fizikisht nga...

Dy të arrestuar në Prizren, dyshohet se katër vite më parë kanë bërë shpërlarje të parave

Dy persona janë arrestuar në Prizren nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “shpërlarje...

Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Bukuroshja e njohur shqiptare, Luana Vjollca, ka qenë e pranishme edhe këtë vit në...

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Sot do të kemi mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës...

SHIKO MË SHUMË

Drejtori serb i shkollës në Lipjan s’i lë komunarët të hyjnë brenda (VIDEO)

Stafi i shkollës ku mësojnë fëmijët serbë në Rubovc të Lipjanit, nuk lejuan hyrjen...

Lipjan, ushtroi dhunë fizike, konfiskohet një armë

 Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesja femër kosovare ka informuar se i dyshuari mashkull...

Nënkryetari Bytyqi: Ngjarja tragjike në veri, është sulm ndaj sovranitetit të Republikës së Kosovës

Nënkryetari Komunës së Lipjanit, Diamant Bytyqi ka thënë se ngjarja tragjike në veri, vrasja...